תחזוקה נכונה של שטיח

תחזוקה נכונה של שטיח תאפשר לנו לשמר אותו לאורך זמן. בעמוד זה ריכזנו מספר שאלות שכיחות בנוגע לניקוי שטיחים בבית. במידה ויש לכם שאלה שלא מצאתם לה מענה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ולשאול.

סוגי השטיחים הקיימים

שוק השטיחים מתחלק לשתי קטגוריות גדולות – עבודת יד ומכונה. 

קיים מגוון רחב של שטיחים עבודת יד, המתחלק לאוריינטליים, קלאסיים, אותנטיים ומודרנים. ישנם מגוון רחב של דוגמאות המגיעות אלינו משלל מדינות העולם, כפרים וערים,  שטיחים אותנטיים ואריינטליים וכיום גם המודרנים.

שטיחי מכונה מיוצרים על ידי תוויה במכונות ולרוב מחקים בדוגמתם דוגמאות של שטיחים עבודות יד. 

בשנים האחרונות הדוגמאות הקלאסיות יצאו קצת מהמודה וכיום עלו הדוגמאות הפופולריות שהן לרוב גם עבודות יד וגם מכונה כגון  וינטג טלאים, דוגמאות מודרניות מעורבות בסוגים שונים של חומרים, חלקות, משולבות ומודרניות.

תחזוקה שוטפת - למה יש צורך בכך?

יש צורך בתחזוקה שוטפת של השטיחים על מנת לשמרם לאורך זמן. אנו ממליצים לשאוב השטיחים בשואבי אבק סטנדרטיים ללא מברשות מסתובבות כפעם בשבוע, כמו כן אחת לכמה זמן מומלץ להפוך השטיח על פניו במידת האפשר – פעולה זאת טובה להוציא חולות מקרקעית השטיח ולאחר מכן לבצע שאיבה. במידה ונשפך משהו על השטיח כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי איזה טיפול ראשוני כדאי לבצע על מנת לא להגדיל נזק.

שטיח פרסי עבודת יד

האם מותר לכבס או לשטוף את השטיח?

אסור לכבס או לשטוף שטיחים בבית למעט שאיבת אבק ועל כן יש להימנע מכך ככל הניתן, במיוחד אם מדובר בשטיחים עבודת יד או שטיחים יקרים. שטיחים קטנים, לדוגמה: שטיחי אמבטיה, שלא עונים לקריטריון הזה ניתן לכבס או לשטוף אך יש לקחת בחשבון שהשטיח ייפגם עם הזמן.

כל פעולה בבית הכוללת שטיפה והחדרת חומרים לשטיח תוביל לנזק לשטיח, נזק שעלול להיות גם בלתי הפיך ולהרוס אותו ולכן כלל המפתח הוא לא לכבס או לשטוף שטיחים בעלי חשיבות ולפנות לגורם מקצועי לשם כך.

האם מותר לכבס שטיח

איך נכון לאוורר את השטיח?

כעיקרון אין צורך לאוורר את השטיח אך במידה ונרצה לעשות זאת, חשוב להקפיד ולפרוס את השטיח במקום פתוח על משטח ישר עם חשיפה לשמש ולמשך פרק זמן קצר (כמספר דקות). כך נוכל למעשה לשחרר ריחות לוואי בנוסף לאיוורור השטיח. מספיק לאוורר את השטיח אחת לשנה.

חשיפה ממושכת של השטיח לשמש עלולה לגרום לשטיח להיפגם ולאבד את צבעו הטבעי. כמובן שזה תלוי בחומר ממנו עשוי השטיח אך ככלל, עדיף להימנע.

יש להקפיד ולא לתלות את השטיח על מעקה המרפסת מאחר וזה עשוי לגרום לעיוות השטיח וחשיפה לא אחידה לקרני השמש. 

התמודדות עם כתמים על השטיח

כתמים קשים כגון יין, קפה ונוזלים המכילים צבע יש להתייעץ בסמוך לאירוע עם גורם מקצועי על מנת לקבל הכוונה לטיפול ראשוני שצריך לבצע. לרוב במקרים אלה הנכון לעשות הוא "לא לעשות" ולקרוא לגורם מקצועי. חיוני לאסוף השטיח לטיפול מקצועי, כך נוכל למנוע היקבעות הכתם והסיכויים להורדת הכתם מוצלחים יותר כל עוד זה מתבצע בסמיכות למקרה.

אופציה ראשונה היא ספיגת הנוזל באמצעות נייר סופג ולחזור על הפעולה מס' פעמים. אופציה שנייה היא שימוש באבקה סופחת נוזלים (במידה ורכשתם אבקה כזאת) לאחר מכן מומלץ לקרוא לחברה מקצועית בסמוך לאירוע עמ"נ לטפל בכך ושלא יווצר קיבוע של הכתם. 

בתהליך הניקוי של החברה  – החומרים מותאמים לסוג השטיח, לרוב תתבצע שטיפה מלאה ויהיה שימוש בחומרים המנטרלים את חומציות השתן והריח.

איך לטפל בכתמים בשטיח
צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

שירות כלל ארצי

מוקדי האיסוף והמסירה שלנו בזמינות רחבה בכל רחבי הארץ לשירות מהיר ונוחות מירבית

איסוף מהבית

אנחנו מגיעים אליך עד הבית לאיסוף והחזרה של השטיחים – התקשר וקבע מתי שנוח לך!

לקוחות ממליצים

ניר
Read More
פניתי לבית העסק לצורך ניקוי שטיח, השירות שקיבלתי היה מקצועי והיחס אדיב, העובד עמד בלוח הזמנים והמחיר ששילמתי היה סביר, בחרתי לפנות לשם מכיוון שהוא היה הראשון שעלה באינטרנט.
רעות סבח
רעות סבח
Read More
הנני חובבת גדולה של שטיחים , ברשותי שטיחים עבודות יד בעיקר שטיחים פרסיים אחדים מהשטיחים היו עם כתמים עקשניים במיוחד ועם ריחות לא נעימים, השטיחים שלי טופלו בחברת ארגמן אחרי שבוצע בהם ניקוי ותיקונים והם נראו יוצא מן הכלל וחשוב לציין שהשירות שקבלתי היה מצויין כבר משיחת הטלפון הראשונה וההתרשמות מנציג השירות שהגיע אליי ללא תשלום
אלי גונן
אלי גונן
Read More
לסיכום- ביצעו עבודה מצויינת! שרות מהיר ומעולה! צוותי העבודה מקצועיים ביותר! תודה מיוחדת לאליעזר! ממולץ ביותר!!!!!!!!!
זהר
זהר
Read More
מעולה! הגיע נציג לבית לתת הצעת מחיר, כאשר סיכמנו את התנאים הגיע נציג לקחת את הכריות של הספה לניקוי אצלהם וביון שנקבע ובשעה שנקבע הגיעו צמד עובדים לנקות את השטיח והספה אצלי בבית, יצא מעולה וממש ממש נקי
איריס
Read More
פניתי לצורך תיקון וניקוי שטיח עתיק, השירות היה מעולה, אדיב ומקצועי. הוא בא לקראתי. והיה גמיש בתנאים, השירות סופק בזמן, המחיר היה סביר בהתאם לצפיות, לא בחנתי הצעות, משום שלקחתי ממנו כבר בעבר שירות.
משה
Read More
פניתי ל"ארגמן שטיחים" על מנת לנקות את השטיח, קיבלתי שירות מיקצועי עם יחס אדיב, הם עמדו בזמנים ושילמתי מחיר בהתאם, ביררתי מחירי ופניתי אליו מכיוון שהוא קרוב לבית שלי.
יוסי
יוסי
Read More
זה שנים שאני עובד עם שטיחי ארגמן בנתניה , הם מאד מקצועיים בתחום ניקוי השטיחים ,במיוחד ניקוי ותיקון שטיחים בעבודות יד,פרסיים ובכלל
Previous
Next
צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם