שאלות ותשובות

יש לכם שאלה?

שאלות ותשובות בנושא ניקוי שטיחים

איך מנקים שאריות אוכל משטיחים?

כתמי אוכל בשטיחים יכולים להכיל שומנים וצבע תבלינים. כטיפול ראשוני יש להספיג נוזלים ולאחר מכן לנסות להסיר הכתם באמצעות שימוש במטלית לחה בלבד, ללא החדרת חומרי ניקוי.

ככל שנקדים לטפל בכתם בעודו טרי הסיכויים להסירו יהיו גדולים יותר. אסור באופן מוחלט להשתמש בחומרי ניקוי. במידה והכתם לא יוסר יש להיעזר בחברה לניקוי ספות.

ניתן להסיר כתם שתן של כלב משטיח שאגי?

ראשית ניתן להסיר את הריח על ידי ניקוי וחיטוי. בנוסף, במידה והשטיח שאגי עשוי מסיבים סינטטיים, הסיכויים להתגבר על הכתם גדולים. במידה ועשוי מסיבים טבעיים כגון צמר או כותנה, יורדים הסיכויים, אך עדיין ניתן לשפר את המצב משמעותית

איך מנקים כתמי בוץ משטיחים?

במקרי בוץ נתקלים לרוב בתקופת החורף, לאחר שחזרנו הביתה ולא ניגבנו את הנעליים כמו שצריך ודרכנו על השטיח. מומלץ לא לנסות להוריד את כתם הבוץ מיד, אלא כדאי לחכות עד שיתייבש ורק לאחר מכן להיעזר במברשת יבשה ולהסיר את הבוץ הקשה.
במידה ועדיין יישאר כתם בוץ יש להשתמש במטלית לחה לנגב לפי כיוון השיער.

איך אמורים לנקות שטיח מחומרים טבעיים?

באופן כללי לא מומלץ לנקות שטיחים באמצעים ביתיים, ובייחוד כשמדובר בשטיחים העשויים חומרים טבעיים כגון צמר, כותנה, משי, חבל וכד'. הסיבה לכך פשוטה – שימוש בחומר ביתי ללא אבחון והתאמה מקצועית לסוג השטיח עלול לגרום לנזק בלתי הפיך כגון שינוי גוון השטיח, דהייה, כתמים יציבים ועוד.

על כן מומלץ ביותר להשאיר את ניקוי השטיח בידי מקצוענים. חברתנו מנקה את כל סוגי השטיחים ובניהם שטיחים מחומרים טבעיים.

במידה ועדיין יישאר כתם בוץ יש להשתמש במטלית לחה לנגב לפי כיוון השיער.

החתולים שלי עשו צרכים על השטיח, איך נפטרים מהכתם הצהוב ומהריח?

כתמי שתן של חתולים או חיות מחמד לא ניתנים להסרה לחלוטין באמצעים ביתיים אך אין ספק שאם נבצע פעולות ראשוניות נכונות נוכל למזער את הנזק.

ראשית, יש להספיג השתן (או הקיא) במטלית ספיגה, לאחר מכן לקחת מטלית לחה ולעבור שוב על האיזור הרלוונטי לפי כיוון השיער ושוב להספיג במטלית יבשה.

 כל נסיון של החדרת חומרי ניקוי יכול ליצור ראקציה בין חומר הניקוי לחומצת השתן ובכך לקבע את הכתם והריח, דבר זה יכול למנוע מחברת ניקוי מקצועית להתגבר על הריח וההצהבה (כתם השתן) בקלות.

מומלץ לפנות עוד באותו היום לחברת ניקוי שטיחים מקצועית שתאסוף השטיח ותבצע תהליך של ניקוי יסודי ועמוק בשטיפה מלאה כולל חיטוי ריח.

קניתי שטיח כותנה מאיקאה. רציתי לדעת איך ניתן לנקות אותו ולהוציא ממנו ריחות?

שטיח כותנה הוא שטיח העשוי מחומר טבעי, לכן כל ניסיון לנקותו באופן עצמאי בבית יכול לגרום לשינוי גוון או לכתמים יציבים ובכך להחמיר המצב. מומלץ לנקות שטיחים מסוג זה רק בחברת ניקוי שטיחים מקצועית ומנוסה.

לגבי ריחות, תחילה צריך לברר מה מקור הריח. אם הריח הוא כתוצאה מלכלוך אז ברור שצריך ניקוי יסודי, במידה והריח הוא כתוצאה מנוזל חומצי כגון שתן, קיא וכד', יש לבצע גם חיטוי ריח מלבד הניקוי.

איך להסיר כתמי דם משטיחים?

תחילה נציין שלא כדאי לנסות להסיר כתמי דם על ידי חומרי ניקוי בבית, רוב הסיכויים שלא נצליח להורידם לחלוטין ובמקרים הגרועים נגרום לנזק בלתי הפיך על ידי קיבוע הכתם או שינוי גוון השטיח.

הפתרון הנכון הוא לשלוח ומהר ככל שניתן (כל עוד הכתם טרי היכולת להסירו גדולה יותר).

בכל אופן בחברות מקצועיות לניקוי שטיחים יש את החומרים המיועדים להסרת כתמי דם בשילוב עם ניקוי יסודי (שטיפה), כך ניתן להסיר הכתם ואת שאריות החומר.

שאלות ותשובות בנושא תיקון שטיחים

יש לי שטיח שמגולגל פנימה בשני צדדיו, לא אסתטי ומסוכן. האם ניתן לתקן זאת?

ודאי. ניתן לתקן את גלגול השטיח בצידיו (התקפלות שוליים). תופעה זאת נובעת מלחות ויכולה להופיע בשטיחי מכונה וגם בשטיחי עבודת יד. פעולת התיקון מתבצעת בדרכים שונות, בהתאם לסוג השטיח וניתן לתקן זאת בחברה מקצועית המתמחה בתיקון שטיחים.

מומלץ לבצע תיקון זה במהרה, לא רק מבחינה אסטתית ומבחינה בטיחותית (סכנת היתקלות ונפילה), אלא שבמצב זה גובה השטיח באיזורים אלו גבוה יותר מפני השטיח ונוצרת שחיקה מסיבית באיזורים אלו.

יש לי שטיח עבודת יד אפגני שהחוטים באיזור הפרנזים נפרמים. האם ניתן לתקן באופן עצמי?

תיקון עצמי תלוי מאוד באורכם של הפרנזים ומצב הפרימה. באופן כללי, סגירת ראשים למניעת פרימה לא מומלץ לבצע בבית אלא בידיים מקצועיות של אומנים בלבד.

סגירת ראשים או קשרים על ידי חוט ומחט באופן לקוי עלול לגרום לפרימה מואצת בשטיח בהמשך ולפעמים אף לירידת ערך של השטיח.

יש לי חור בצד השטיח, מה עושים?

קודם כל נקדים ונאמר שהמצב הפיך – ניתן לתקן חורים בשטיחים. ישנן שתי דרכים עיקריות לתיקון חורים, האחת השתלה באזור החסר על ידי חתיכת שטיח אחר המתאים בצבעיו ובדוגמתו ומשתלב בדוגמת השטיח.

הדרך השנייה היא על ידי שחזור אומנותי בו בוחרים את סוג החומר ממנו עשוי השטיח כגון צמר או משי, מתאימים את צבעיו לצבעי השטיח ומבצעים תהליך אומנותי של שחזור המקום הפגוע לפי הדוגמא של השטיח.

שאלות ותשובות בנושא ריפודים

כיצד מנקים כתמי דבק מריפודים?

כדי לנסות להוריד כתמי דבק מריפודים יש צורך בעזרה מקצועית של חברה לניקוי ריפודים בעלת ניסיון ומוניטין רב.
תחילה יש צורך להבין שאם ננסה להתגבר בעצמנו על כתמים מסוג זה, אנו עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ובכך להקטין את הסיכויים להוריד את הכתם על ידי גורם מקצועי.

חברה מקצועית תשלח לבית הלקוח נציג מקצועי על מנת לאבחן את הכתם. חשוב לציין כי אינפורמציה על סוג הדבק תעזור לנציג בהתאמת חומרי הניקוי הדרושים להסרת הכתם. בדרך כלל, הסרת הכתם תלווה בניקוי כללי של הריפוד על מנת להסיר את חומר הניקוי.

איך מנקים כתמי זיעה מריפודים של ספות וכיסאות?

כתמי זיעה בריפודים יוצרים שכבה שומנית אפורה / שחורה על בד הריפוד. בניסיון ניקוי עצמי בבית ובהחדרת חומרי ניקוי עלול להיווצר מרקם שומני גדול יותר עקב התמזגות כתמי השומן עם חומרי הניקוי. עקב כך יגדלו כתמי הזיעה ויחדרו עמוק לתוך הבד.

על כן, מומלץ להזמין חברה מקצועית עם ניסיון ומוניטין לניקוי כללי של הריפודים לאחר אבחון נציג מקצועי מטעמה, ובכך למנוע נזקים ועלות מיותרים שבסופו של דבר יעלו יקר יותר.

כיצד מנקים כתמי פירות מריפודים?

פירות מכילים בתוכם חומציות, צבע ושומן. לכן, ברגע שיש כתם של פרי על הבד יש לנסות להורידו באמצעות מטלית לחה בלבד ולאחר מכן לייבש את האזור.

הנכדים לכלכו לי את ריפודי הספות בשוקולד, מה עושים?

ככלל מומלץ שלא לנסות בבית להסיר כתמי שוקולד באופן עצמאי וזאת מהסיבה שכל ניסיון להחדיר חומרים מתאימים או פחות מתאימים יגרמו להתפשטות הכתם, וחוסר יכולת להסירו על ידי גורם מקצועי.

הדבר היחידי שכן ניתן לנסות במקרים קלים, זה  לנסות להסיר הכתם באמצעות מטלית לחה. במידה ולא יוסר הכתם, מומלץ להזמין חברה מקצועית לניקוי ריפודים. כל עוד הכתם טרי – הסיכויים להסירו גדולים יותר.

כיצד ניתן לנקות טביעות של נעליים מהריפוד?

במידה וטביעות הנעליים מכילות בוץ ולכלוך, ניתן להסירם באופן מלא ע"י ניקוי מקצועי כללי. הסיבה שיש צורך בניקוי כללי , נובעת מהסיכויים להווצרות כתמי מים (רונדות) עקב ניקוי מקומי.
כל ניסיון לא מקצועי יכול לגרום לנזק בלתי הפיך.

שאלות ותשובות בנושא ניקוי ספות וסלון

אני רוצה לקנות סלון עור לבן מתצוגה, אבל יש עליו כתמים חומים - לדעתי עובש.. יש מה לעשות על מנת להורידם?

הסבירות הגבוהה היא שהכתם החום הוא בלתי הפיך עקב שינויי גוון העור (פגיעה בפיגמנט הצבע). במידה והכתם הינו לכלוך ניתן יהיה להורידו ע"י חומר ניקוי מקצועי.

קשה להבין מהשאלה האם הכתמים הם נקודתיים או אזוריים .במידה והם נקודתיים סביר להניח שהספה נפגעה מחומר ניקוי כלשהו ויש סבירות שהחומר גרם לשינוי גוון (פגיעה בפיגמנט הצבע). במידה והכתם החום הוא לכלוך אין ספק שניתן יהיה להסירו בניקוי מקצועי.

אם הכתמים הם אזוריים (שטחים גדולים) הסבירות הגבוהה היא שיש שינויי גוון ומומלץ להימנע מהקנייה.

יש לי סלון שמנת מעור הוא מלוכלך מאוד! בתקופה האחרונה הוא גם הצהיב. מה עושים? הסלון במצב מצויין ואני לא רוצה להחליף אותו

הצהבה בעור יכולה להיגרם לרוב מחשיפה לשמש או פגיעה מחומרים חומצתיים. בשני המקרים נוצרת פגיעה בפיגמנט הצבע ולכן יש את תופעת ההצהבה.מומלץ לא להשתמש בחומרי ניקוי לא מקצועיים וכמובן לא לחשוף את הספה לשמש.

במידה וכתם ההצהבה מתברר כלכלוך/שומן ניתן להסירו ע"י ניקוי של חברה מקצועית.

יש לכם שאלה?

כתבו לנו את שאלתכם וקבלו מענה מקצועי מהמומחים שלנו