ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים אמנותי לשטיחים בעבודת-יד

הניקוי היסודי והמקצועי, ובמקרה של השטיחים בעבודת יד הניקוי האומנותי, אינו פעולה של הוצאת הלכלוך גרידא. הניקוי המקצועי מחזיר לשיער השטיח ולתשתית שלו את גמישותם ורכותם המקוריים. השיער מקבל חזרה את מידת השמנוניות הטבעית החיונית לו כהגנה מפני מפגעים ונזקים חיצוניים. השומן מבטיח את רכות הסיב וגמישותו ובכך מונע ממנו להתפצל ולהמעך. הניקוי מחזיר לשטיח את החיוניות שלו, מדגיש את צבעיו אשר נתעממו והיטשטשו כתוצאה מהצטברות לכלוך שיצר מעטה אחיד ואפרורי על פני השטיח. כמו כן, חוזר הברק הטבעי המקנה לשטיח מראה רענן ובריא.

השלבים של הליך ניקוי השטיחים

 1. הוצאת אבק וחול
 2. התאמת חומרי הניקוי לסוג השטיח, למצבו העכשווי ולגילו
 3. הליך של שטיפה מלאה והוצאת הלכלוך וחומרי הניקוי
 4. סחיטה מקצועית
 5. ייבוש מבוקר

דגשים בניקוי - מה חשוב לשים עליו דגש בניקוי שטיח עבודת יד?

טרם ניקוי שטיחים חשוב לבדוק את מצב השטיח מבחינת גילו וחוזקו. בנוסף יש לאבחן את סוג השטיח והחומר ממנו עשוי (חומרים טבעיים כגון; צמר/משי/כותנה/חוט זהב /שילוב של מס' חומרים).

כמו כן, חשוב לבדוק את השטיח באופן יסודי בגב ובפנים השטיח, לבצע חיזוקים ותיקונים באיזורים חלשים טרם הניקוי וביצוע טסט ליציבות הצבע.

לאחר האבחון הראשוני, מתבצע תהליך ניקוי הלכלוך היבש באמצעות טכניקות איבוק בדרגות שונות או במקרים מיוחדים בתהליך שאיבה מבוקר. תהליך סחיטת שטיח לאחר ניקוי מקצועי מתבצע בצורה מבוקרת ובמהירות מווסתת, זמן הסחיטה קריטי לתהליך ומשתנה בין השטיחים השונים. תהליך ייבוש השטיח משתנה בין סוגי השטיחים – חלקם מיובשים באוויר הטבעי ע"י הצללה מיוחדת וחלקם בחדרי ייבוש מבוקרים.

סוגי שטיחים שמוגדרים כעבודת יד

בשנים האחרונות נכנסו לשוק השטיחים, שטיחי עבודת יד מודרניים אשר שונים מעבודות היד בדוגמאות הקלאסיות – המוכרות לנו כגון: שטיחים פרסיים, טורקיים, מרוקאים, אפגנים, הודים, סינים ועוד.

 

שטיחי עבודת יד מודרניים מאופיינים בשילוב חומרים שונים (כגון ויסקוזה, עור, כותנה, חבל ושילובים של צמר, משי וסינטטי), אופן האריגה שונה (לעיתים מלווה בבטנה בגב השטיח) ובשילוב גבהים שונים, דבר הדורש טיפול מורכב בשילוב חומרי ניקוי שונים.

שטיח פרסי עבודת יד

למאמר מקיף על תחזוקה, ניקוי וטיפול בשטיח שאגי

מה סוג השטיחים שלכם בבית?

מה מייחד את תהליך הניקוי עבור שטיח בעבודת יד?

בשטיחים בעבודת יד קיים חוסר יציבות של הצבעים עקב צביעת הצמר/משי/כותנה בצבעים טבעיים, על כן יש צורך בתהליך ניקוי המשלב חומרים ייחודיים מייצבי צבעים וטכניקת ניקוי המונעת זליגת צבע מאזור לאזור וירידת צבע באופן כללי מהשטיח.

הייחודיות היא במקצועיות לבצע אבחון ראשוני למצב השטיח, ולפיכך בחירת החומר והתאמת סוג הניקוי שמשתנה לגבי כל שטיח לפי הפרטרים הבאים:

 1. סוג השטיח
 2. רגישותו
 3. מקור ושיטת האריגה שלו
 4. האיזורים בו נוצר
 5. מצבו העכשווי
 6. גילו של השטיח

 

שטיח עבודת יד

ישנם סוגי שטיחים מיוחדים הדורשים בתהליך טיפולם התייחסות מיוחדת לאופן הניקוי וסוג חומרי הניקוי המותאמים להם, כגון שטיחים פרסיים בעבודות יד אשר קיימת בהם רגישות לזליגות צבעים. שטיחים אלו עוברים תהליך ניקוי אומנותי מיוחד, משתמשים בחומרים מייצבי צבעים ובטכניקת ניקוי ייחודית שמונעת את גלישת צבע.

דוגמא נוספת, שטיחי עבודת יד העשויים סיבי ויסקוזה, טנצ'ל, במבוסילק או סיבים מעורבים, הדורשים ניקוי מיוחד משולב בחומרים ייחודים לסוג זה של סיב, למניעת שינוי בטקסטורה של הסיב ולמניעת שינוי הגוון שלו. ניקוי זה מורכב יותר מניקוי רגיל ודורש ידע מקצועי וניסיון רב בתחום.

ניקוי שטיח שאגי מקצועי

שטיחי שאגי אלו הם שטיחים הקיימים בהמון ווריאציות וסוגים שונים של סיבי השטיח. בנוסף, אחד הדברים העיקריים המאפיינים שטיחים אלו הם גובה השטיח, מדובר בשטיחים עבים וגבוהים עם סיבים ארוכים  ולכן יש צורך בהתאמת מיכשור להוצאת לכלוך יבש (חולות ואבק) מתוך קרקעית השטיח בטכניקה מיוחדת ותהליך הניקוי שלהם מורכב יותר.

ניקוי שטיחים עבודת מכונה

כמו בשטיחי עבודת יד, גם כאן יש צורך בהתאמת סוג הניקוי והחומרים בהתאם לסוג החומר ממנו ארוג השטיח. שטיחי מכונה לרוב עשויים מצמר הצבוע בצבעים כימיים ומחומרים סינטטיים כגון ניילון, פוליפרופילן ועוד.

הניקוי המקצועי יחזיר לשיער השטיח את גמישותו ורכותו המקורית וידגיש את צבעיו אשר נתעממו והיטשטשו כתוצאה מהצטברות לכלוך, שיצר מעטה אחיד ואפרורי על פני השטיח. כמו כן במקרה של שטיחי מכונה העשויים מצמר, מחזיר הניקוי את אותו ברק טבעי המקנה לשטיח מראה רענן ובריא.

השלבים של הליך ניקוי השטיחים

 1. הוצאת אבק וחול 
 2. התאמת חומרי הניקוי לסוג השטיח, למצבו העכשווי ולגילו
 3. הליך של שטיפה מלאה והוצאת הלכלוך וחומרי הניקוי
 4. סחיטה מקצועית
 5. ייבוש מבוקר

מה מייחד את ארגמן בניקוי שטיחים?

המומחיות שלנו היא טיפול בשטיחי עבודת-יד בשילוב של ידע וניסיון מקצועי רב שנים, טיפול בהרבה סוגים שונים של שטיחים, ידע של טכניקות רבות באריגת שטיחים. הננו רשומים ברשימת מומחי השימור לשטיחים וגובלנים מטעם המחלקה למוזיאונים במשרד התרבות.

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

תחזוקה נכונה של שטיח תאפשר לנו לשמר אותו לאורך זמן. במאמר הזה ריכזנו מספר שאלות שכיחות בנוגע לניקוי השטיחים בביתכם, מה כדאי לעשות ואולי יותר חשוב – מה אסור לעשות כדי לא להסב נזק לשטיח.

שירות כלל ארצי

מוקדי האיסוף והמסירה שלנו בזמינות רחבה בכל רחבי הארץ לשירות מהיר ונוחות מירבית

איסוף מהבית

אנחנו מגיעים אליך עד הבית לאיסוף והחזרה של השטיחים – התקשר וקבע מתי שנוח לך!

לקוחות ממליצים

ניר
Read More
פניתי לבית העסק לצורך ניקוי שטיח, השירות שקיבלתי היה מקצועי והיחס אדיב, העובד עמד בלוח הזמנים והמחיר ששילמתי היה סביר, בחרתי לפנות לשם מכיוון שהוא היה הראשון שעלה באינטרנט.
רעות סבח
רעות סבח
Read More
הנני חובבת גדולה של שטיחים , ברשותי שטיחים עבודות יד בעיקר שטיחים פרסיים אחדים מהשטיחים היו עם כתמים עקשניים במיוחד ועם ריחות לא נעימים, השטיחים שלי טופלו בחברת ארגמן אחרי שבוצע בהם ניקוי ותיקונים והם נראו יוצא מן הכלל וחשוב לציין שהשירות שקבלתי היה מצויין כבר משיחת הטלפון הראשונה וההתרשמות מנציג השירות שהגיע אליי ללא תשלום
אלי גונן
אלי גונן
Read More
לסיכום- ביצעו עבודה מצויינת! שרות מהיר ומעולה! צוותי העבודה מקצועיים ביותר! תודה מיוחדת לאליעזר! ממולץ ביותר!!!!!!!!!
זהר
זהר
Read More
מעולה! הגיע נציג לבית לתת הצעת מחיר, כאשר סיכמנו את התנאים הגיע נציג לקחת את הכריות של הספה לניקוי אצלהם וביון שנקבע ובשעה שנקבע הגיעו צמד עובדים לנקות את השטיח והספה אצלי בבית, יצא מעולה וממש ממש נקי
איריס
Read More
פניתי לצורך תיקון וניקוי שטיח עתיק, השירות היה מעולה, אדיב ומקצועי. הוא בא לקראתי. והיה גמיש בתנאים, השירות סופק בזמן, המחיר היה סביר בהתאם לצפיות, לא בחנתי הצעות, משום שלקחתי ממנו כבר בעבר שירות.
משה
Read More
פניתי ל"ארגמן שטיחים" על מנת לנקות את השטיח, קיבלתי שירות מיקצועי עם יחס אדיב, הם עמדו בזמנים ושילמתי מחיר בהתאם, ביררתי מחירי ופניתי אליו מכיוון שהוא קרוב לבית שלי.
יוסי
יוסי
Read More
זה שנים שאני עובד עם שטיחי ארגמן בנתניה , הם מאד מקצועיים בתחום ניקוי השטיחים ,במיוחד ניקוי ותיקון שטיחים בעבודות יד,פרסיים ובכלל
Previous
Next