איך להציל את השטיחים והריפודים לאחר הצפה?

על אף העובדה שאנחנו חיים בארץ חמה ויבשה, ובניגוד לחשיבה הרווחת בקרב הציבור, אנו לא מחוסנים לחלוטין מפני שיטפונות העלולים לפגוע בציוד יקר הערך הנמצא בביתנו – גם ברהיטים ובשטיחים.
אמנם השיטפון לא ייגרם על ידי סערת טייפון עצומה כפי שרואים בטלוויזיה, אבל אם נתקלתם בבעיה הצפה בביתכם, חשוב לדעת מה ניתן לעשות בכדי למזער את הנזקים. אם חלילה, נסדק בקיר ביתכם צינור מים, התפוצץ הדוד או נוצרה סתימה בצנרת ולא שמתם לב, אתם עלולים למצוא עצמכם חוזרים לבית מוצף מים. אין ספק שנקודת ההתחלה תהיה עבודה נמרצת עם המגב והסחבה ובניסיון להסיר בכל דרך אפשרית את מרבית המים שהצטברו. לאחר מכן כדאי לנסות ולשלות מתוך השלוליות את כל מה שניתן. אבל מה נכון לעשות לאחר שהוצאנו את מירב המים והתגלה לפנינו הנזק שנגרם לשטיחים ולריפודים?

השטיחים והריפודים נרטבו – מה לעשות כעת?

אין ספק שבתוך הבלבול והלחץ הקיימים בשעת נזק שכזו, הדבר האוטומטי שיעשו מרבית האנשים יהיה להוציא את השטיח, או הכורסא שהתמלאו במים לחצר/או המרפסת ולהניחם בשמש עד שיתייבשו. אך חשוב לדעת שלמרות האינסטינקט הראשוני אצלנו, מדובר בטעות אשר במקום להועיל עלולה להזיק יותר.
הדבר נכון הן לתקופת הקיץ בה אנו בטוחים כי החום הלוהט יאדה את הנוזלים במהירות, והן לתקופת החורף, בה ייבוש השטיח או הכורסא ייקח זמן רב יותר. במקרה של הצפה כל זמן המתנה הוא זמן מבוזבז שעלול להיות יקר יותר. יש לקבל החלטה זריזה ולהזמין חברת ניקוי שטיחים וריפודים מיד עם גילוי ההצפה.
חשוב להפנים – כפי שאין אנו משאירים את המים על הרצפה עד שיתייבשו וייעלמו מעצמם, על אחת כמה וכמה חשוב להסיר המים מהשטיח או הרהיט במהירות האפשרית, דבר שניתן לעשות אך ורק באמצעות חברה מקצועית.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם