ניקוי ספות וריפודים

התאמת תהליך הניקוי לסוג הספה

כיום ישנו מגוון רחב של ריפודים העשויים מחומרים שונים ומגוונים לדוגמא:

  1. בדים סינטטיים (ניילון, קטיפה סינטטית, אלקנטרה וכד’).
  2. בדים טבעיים (פשתן, כותנה, משי וכד’).
  3. בדים משולבים (סינטטי וטבעי).


כל סוג של בד זקוק לניקוי. במקרים מסוימים בהם הבד נשלף, ניתן לכבסו במכונת כביסה, אך ישנם ריפודים לא נשלפים כגון: כיסאות, כורסאות, ספות וכלה בראשי מיטות מזרנים וכד’. כאן כבר דרוש ידע וניסיון מקצועי .

על מנת להשיג את התוצאות הניקוי הטובות ביותר, יש צורך במספר פרמטרים: אבחון סוג הבד והתאמת הניקוי עבורו. חשוב לציין ש”אין סוג אחד של ניקוי לכל סוגי הבדים, אלא יש סוגי ניקוי שמותאמים לכל סוגי הבדים”.

איך מתבצע תהליך ניקוי הספות?

בתהליך הניקוי של הריפוד, ראשית מבוצע אבחון סוג הבד על ידי נציג מקצועי מחברתנו –  בדיקת מצב הבד כגון: חוזק הבד, אחוזי לכלוך וכתמים, חוזק התפרים וכל ליקוי שיכול להשפיע על הניקוי, זאת על מנת לדעת להתאים את החומרים ואת אופן הניקוי ולתאם ציפיות מול הלקוח.
לאחר מכן מגיעים צוות מקצועי, שעבר הכשרה בחברתנו, עם כל הציוד והחומרים כולל הנתונים שנאספו באבחון על יד הנציג המקצועי, ומבצע את העבודה לשביעות רצון הלקוח. 

תהליך הניקוי משתנה עפ"י סוגי הבדים של הריפוד ומתחלק בגדול לשני סוגים עיקריים סינטטי וטבעי.

ניקוי ספות מבד וניקוי ספות מעור

ניקוי ספות מבד וריפודים מבד

בשלב ראשוני מבצעים שאיבת אבק מהבד, לאחר מכן התזת חומר מתאים לסוג הבד וסוג הלכלוך. לריכוך הלכלוך ישנם מספר שלבים שניתן לשלב – לאחר פיזור החומר ניתן לבצע הברשה קלה להסרת לכלוך שומני, לפעמים נותנים זמן לחומר לרכך הלכלוך ללא הברשה. לאחר מכן מתחילים פעולת הזרקה ויניקה המתבצעת ע"י מכונה תעשייתית עם טכנולוגיה מתקדמת המבוססת על הזרקת חומרי ניקוי ושטיפתם בלחץ המותאם ע"י צוות הניקוי לסוג הבד (בבדים טבעיים בד"כ יבוצע טסט בפינה נסתרת של הריפוד לבדיקת יציבות הצבע טרם פיזור חומר כלשהו).

תהליך ההזרקה נעשה במקביל לשאיבת החומר. פעולה זאת יוצרת הקבלה להתהליך שטיפת הבד ללא הרטבה עמוקה שעלולה לפגוע בספוג הפנימי. 

ישנם ריפודים הדורשים תהליך של ניקוי יבש – תהליך זה מתבצע ע"י שאיבה לאחר מכן פיזור חומר מוקצף, הברשה ושאיבה. 

במקרים בהם מדובר בבדים טבעיים מלבד כל התהליך הבסיסי שמתבצע, יש צורך חשוב מאוד בהתאמת חומרי הניקוי. לעיתים בסיום העבודה מבצעים ריסוס חומרים מיוחדים ששומרים על הבד מתופעות של השחמה והצהבות (בעיקר בבדי כותנה, פשתן ומשי ).

ניקוי ריפודים מבד - לפני ואחרי

ניקוי ספות מעור וריפודים מעור

לריפודי הבד מצטרפים גם ריפודי העור והסקאי (עור תעשייתי) אותם אנו מנקים באופן שונה לחלוטין מריפודי הבד.

ריפוד עור דורש תחזוקה שוטפת, אותה מבצעים בבית על ידי ניקוי במטלית לחה ומריחת קרם (תחליב עור) לריכוך. פעולות אלו שומרות על ניקיונו וגמישותו של העור ומונעות האצה בהתרחבות הנקבוביות והיווצרות סדקים עמוקים בעור, שעם הזמן יכילו בתוכם לכלוך שומני ופגיעה בשכבת ההגנה והצבע. (להבדיל מעור תעשייתי – סקאי שאינו טבעי ועל כן לא יכול לקבל סדקים).

ניקוי ספות מעור וניקוי ריפודים

ניקוי ספות בבית הלקוח או במפעל

ניקוי ספות לרוב מתקיים בבית הלקוח ללא צורך באיסוף ריהוט למפעלנו, אך ישנם מקרים בודדים המחייבים איסוף של הריפוד, כגון: כריות או פריטים כמו הדום, כורסא קטנה, כסא המרופדים בסוג בד מסוים שדורש לעיתים ניקוי מיוחד שאינו אפשרי לביצוע בתנאי השטח בבית הלקוח.

ניסיון ומקצועיות בניקוי ספות

עם השנים צברנו ניסיון וידע רב, רכשנו ושדרגנו מכשירי ניקוי מסוגים שונים עם יכולות שונות על מנת שיתאימו לכל סוגי הבדים, כגון STEAM הזרקה ויניקה, ניקוי יבש, ניקוי חצי יבש, קיטור ועוד.

שילוב עבודת המכונות עם חומרים מתקדמים באיכות גבוהה, שחלקם מיובא מחו"ל, וצוותי הניקוי המקצועיים שלנו שעברו הכשרה ארוכה, נותנים את המענה הכולל והאיכותי ביותר לכל סוגי הבדים.

המומחיות והמקצועיות שלנו היא בהתאמת שיטת הניקוי וחומרי הניקוי לסוג הריפוד הספציפי שאנו מנקים עבור הלקוח.

מספר טיפים לתחזוקה שוטפת של ספות

מומלצת שאיבת הריפוד פעם בשבוע, אי חשיפת הבד למקומות עם קרינת  UV חזקה כגון קרני שמש ליד חלון. ניקוי על ידי גוף מקצועי ברגע שיש צבירת שומן בידיות הריפוד, לכלוך מסוג זה גורם להאצת הבלאי בבד ועל כן ניקוי מקצועי שמוריד את השומן משמר את הבד לאורך זמן.

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

לקוחות ממליצים

ניר
Read More
פניתי לבית העסק לצורך ניקוי שטיח, השירות שקיבלתי היה מקצועי והיחס אדיב, העובד עמד בלוח הזמנים והמחיר ששילמתי היה סביר, בחרתי לפנות לשם מכיוון שהוא היה הראשון שעלה באינטרנט.
רעות סבח
רעות סבח
Read More
הנני חובבת גדולה של שטיחים , ברשותי שטיחים עבודות יד בעיקר שטיחים פרסיים אחדים מהשטיחים היו עם כתמים עקשניים במיוחד ועם ריחות לא נעימים, השטיחים שלי טופלו בחברת ארגמן אחרי שבוצע בהם ניקוי ותיקונים והם נראו יוצא מן הכלל וחשוב לציין שהשירות שקבלתי היה מצויין כבר משיחת הטלפון הראשונה וההתרשמות מנציג השירות שהגיע אליי ללא תשלום
אלי גונן
אלי גונן
Read More
לסיכום- ביצעו עבודה מצויינת! שרות מהיר ומעולה! צוותי העבודה מקצועיים ביותר! תודה מיוחדת לאליעזר! ממולץ ביותר!!!!!!!!!
זהר
זהר
Read More
מעולה! הגיע נציג לבית לתת הצעת מחיר, כאשר סיכמנו את התנאים הגיע נציג לקחת את הכריות של הספה לניקוי אצלהם וביון שנקבע ובשעה שנקבע הגיעו צמד עובדים לנקות את השטיח והספה אצלי בבית, יצא מעולה וממש ממש נקי
איריס
Read More
פניתי לצורך תיקון וניקוי שטיח עתיק, השירות היה מעולה, אדיב ומקצועי. הוא בא לקראתי. והיה גמיש בתנאים, השירות סופק בזמן, המחיר היה סביר בהתאם לצפיות, לא בחנתי הצעות, משום שלקחתי ממנו כבר בעבר שירות.
משה
Read More
פניתי ל"ארגמן שטיחים" על מנת לנקות את השטיח, קיבלתי שירות מיקצועי עם יחס אדיב, הם עמדו בזמנים ושילמתי מחיר בהתאם, ביררתי מחירי ופניתי אליו מכיוון שהוא קרוב לבית שלי.
יוסי
יוסי
Read More
זה שנים שאני עובד עם שטיחי ארגמן בנתניה , הם מאד מקצועיים בתחום ניקוי השטיחים ,במיוחד ניקוי ותיקון שטיחים בעבודות יד,פרסיים ובכלל
Previous
Next