ניקוי ותחזוקת שטיחי שאגי

שטיחי שאגי חזרו לאופנה לפני מספר שנים וכיום הם נמצאים בבתים רבים. השטיחים אשר מזוהים עם סיבי השיער הארוך שלהם, מיוצרים ממגוון חומרי גלם וקיימים בצורות ובגדלים שונים. בכדי לשמור על האיכות והנראות של סיבי השטיחים הארוכים יש צורך לנקוט בתחזוקה שוטפת, ובמאמר זה נציג כיצד יש לתחזק ולשמור על שטיחי השאגי שלכם בצורה נכונה:

המרקם של שטיחי השאגי משתנה בין דגם אחד למשנהו, אך אין ספק שסוג זה של שטיחים מודרניים מיוחד מאוד. רבים מהם יפהפיים ומרהיבים, בעלי סיבים ארוכים וצבעוניים, מיוצרים בכל מרקם וגודל, ומסוגלים ליצור בכל חדר ובכל מתחם שבהם הם יונחו, אווירה ייחודית של רומנטיקה, יופי ואסתטיקה. אך ככל ששערם גבוה וצפוף, כך תחזוקתם מורכבת ומסובכת יותר.

לרבים מבעלי השטיחים ישנו אף חשש שהסיבים היוצרים את המראה השעיר והמרהיב של השטיח, ילכו וייפרמו, עד שיוותר שטיח קרח לחלוטין. אך במידה ומקפידים על תחזוקה נכונה של השטיח הוא עשוי לשמור על מראהו, בדיוק כמו סוגי שטיחים אחרים. תחזוקת שטיחי שאגי מתחילה כבר במועד הרכישה, אל מול החנות או הגורם ממנו רוכשים את השטיח. בעת הקנייה מומלץ לבדוק את מקור השטיח, את תעודת המקוריות והאחריות של וכן את אופן אריגת הסיבים. שטיחים איכותיים, שסיביהם טבעיים או סינתטיים ואריגתם צפופה, אמורים להחזיק מעמד שנים ארוכות בעזרת פעולות ניקיון סטנדרטיות.


בבית מומלץ לבצע ניקיון ותחזוקה של השטיחים באופן קבוע. דרך אחת שבאמצעותה ניתן לנקות את שטיחי השאגי מאבק ולכלוך היא על ידי הפיכת השטיח על פניו וניעורו. כן ניתן לדרוך על גב השטיח או לטפוח קלות על גבו עד אשר מבחינים כי האבק והלכלוך שהצטברו בין סיביו נושרים ויוצאים ממנו.

רצוי לא לגרור רהיטים כבדים כשהם מונחים על גבי השטיח, זאת בכדי שהסיבים הארוכים לא ייתלשו. כמו כן, כאשר נשפך נוזל כלשהו על השטיח יש לספוג אותו מיד בעזרת מטלית לחה או נייר סופג, על מנת שהנוזל לא יחלחל אל מעבר לבסיס הסיבים ובכדי שלא ייווצר כתם. באמצעות מטלית או מברשת רכה ניתן לנסות ולאסוף בעדינות גם שיערות של בעלי חיים או לכלוך שנדבק לסיבי השטיח, אך אין למשוך את הסיבים בחוזקה בכדי לא לפגוע בהם.


המלצה נוספת וחשובה לתחזוקה נכונה של שטיחי שאגי היא לפנות לחברת ניקוי מקצועית, לפחות פעמיים בשנה, ולאפשר למומחים בתחום לנקות ולחטא נקודות קטנות שפספסתם או שחומרי ניקוי ביתיים לא הצליחו להוריד במהלך השנה שחלפה. כמו כן חשוב לפנות אל חברת ניקוי מקצועית גם במקרים בהם נשפכו נוזלים שונים על השטיח, כדי שהחברה תפעל לניקוי מהיר ומיטבי. הקפדה על ביצוע פעולות אלה תבטיח כי האיכות של שטיחי השאגי המיוחדים שלכם, תישמר ותיוותר לאורך זמן רב.


דבר נוסף שביכולתה של חברת ניקוי מקצועית לעשות הוא למגר את תופעת קרדית אבק הבית, ובכך להקנות לכם מרבדים נקיים ממזיקים הגורמים לתופעות אלרגיות רבות.


לסיכום, בכדי להמשיך וליהנות משטיחי השאגי לאורך זמן, מומלץ לנקוט אם כן במס’ פעולות ניקוי ותחזוקה פשוטות, וכן יש להיעזר בחברת ניקוי שטיחים מקצועית מעת לעת.

אנשי המקצוע בחברת ארגמן שטיחים, ישמחו לסייע, לייעץ ולעמוד לשירותכם בכל הנוגע לדרכי התחזוקה והשמירה על סוגי השטיחים השונים. צרו קשר או מלאו את הטופס שלמטה ואחד מנציגינו יחזור אליך בהקדם.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם