שטיחים ומפגעי ריח נסתרים

כל אחד מאיתנו מכיר את הגילוי המדאיג הזה: פתאום מורגש בבית ריח לא נעים שמקורו לא ידוע, אז מתחיל המרוץ אחר מקור ריח הלוואי – האם מדובר בביוב שעלה על גדותיו? אולי פיסת פסולת מזון שנשכחה בכיור? יכול להיות שהילד השאיר את החולצה המלוכלכת בפינת הארון, או שמא בעל החיים האהוב עלינו כל כך לא התאפק עד לטיול היומי והטיל את הפרשותיו בפינת החדר. כל כך הרבה סיבות עלולות לגרום לצחנה קבועה ובלתי מוסברת בבית, ורק חיפוש ואיתור מקור הריח יביא לפתרון הבעיה.

כידוע, רבים מהמקרים ההללו מסתיימים בסופו של דבר, באזור השטיח הצמרי והנעים שלנו. פתאום מסתבר שלאחד הילדים אכן נפלה חצי פיתה על השטיח מתחת לשולחן בפינת האירוח או שהכלב עשה את צרכיו בקצה נסתר של השטיח השעיר בסלון. לעיתים עד שמגלים את מקור הבעיה, הרטיבות של הריקבון או של השתן תססו ויצרו ריח בלתי נסבל בנוסף לכתם שעלול היות בלתי הפיך. באופן אולי מפתיע, לעיתים הרטיבות בשטיח או ריח הלוואי, נובעים דווקא מפעולת ניקוי שטיחים שביצענו בעצמנו במקום, אך לא ייבשנו כראוי.

אז מה ניתן לעשות?

כך או כך, הבעיה היא בעיה, ויש למהר לפתור אותה מהר ככל האפשר כי בניגוד ללכלוך, היא משפיעה על כל הבית. אפשר כמובן לנסות להתגבר על התקלה באמצעים ביתיים. רצוי להשתמש בחומרי ניקוי עדינים הקיימים בשוק, ובכל מקרה לנסות אותם קודם על חלק קטן ונסתר של השטיח כדי למנוע פגיעה בסיבים ובבסיס שלו. אחר כך יש להשקיע מאמץ גדול בייבוש המרבד כדי לא להעצים את בעיית הלחות המייצרת ממילא ריח ועובש.

באם אנו רואים או חוששים כי הנזק כבר נעשה, רצוי להיעזר ביכולותיהם של אנשי מקצוע מיומנים מחברת ניקוי ותיקון שטיחים וריפודים. חברה ותיקה ומיומנת לניקוי שטיחים, תשלח בזריזות נציג שיאתר את הבעיה ויאפיין אותה ובאותה עת יאסוף השטיח לטיפול וניקוי מקצועי בפעל החברה. עיקר כוחה של חברת ניקוי שטיחים מקצועית הוא במכשירים התעשייתיים המאפשרים בעיקר ייבוש מהיר ועמוק של הסיבים והדבר מבטיח שמירה על איכותו ועל ערכו של המרבד היפה שלכם.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם