ניקיון במקום הראשון

כל זמן הוא זמן טוב לבצע מבצע ניקיון לריהוט, לטקסטיל ולשטיחים שלנו. בניגוד לבגדים ולמצעים שאותם אנו מרבים לכבס, לשטוף ולאוורר הרי שהריפוד והשטיחים נחשבים, בעיני רבים מאיתנו, לפריטים שניתן לנקות אותם ולדאוג להם בתדירות נמוכה יותר וזוהי, כמובן, טעות מרה, קשה וחמורה היכולה להביא לתוצאות לא פשוטות כלל ועיקר מבחינה סניטרית, היגיינית ובריאותית.

שטיחים, כמו כל דבר פרוותי ושעיר אחר, הם קולטי לכלוך מצוינים ואידיאליים. פירורים של אוכל שנופלים מהצלחת או מהסנדוויץ’, בוץ ואבק שאנו מכניסים הביתה מבחוץ, כתמי מיץ, יין, קפה או מים שקשה אפילו לראותם בעין בלתי מקצועית ומיומנת והמוני מזיקים, חיידקים, קרדיות וזוחלים שמוצאים את משכנם החם והמפנק בינות לאריגים הצפופים, כל אלו נמצאים, קיימים ומתרבים בשטיח הביתי או המשרדי שלנו ובריפודי הרהיטים, אפילו אלו הנדמים כחדשים ומבריקים.

חישבו, לרגע, על התינוק שלכם, על הילדה החמודה שלכם, על חיית המחמד האהובה שלכם. כל אלו נמצאים קרוב קרוב לפני השטיח, נושמים את מה שהוא מכיל, מכניסים לגופם ערב רב של מזיקים, לכלוך וזוהמה ומזיקים, לאט לאט, לעצמם, לגופם ולמצבם החוסן הגופני שלהם. בעיות נשימה, אלרגיות, פריחה בעור ועוד המון פגעים בריאותיים ומחלות עלולים להיווצר כתוצאה מחשיפת יתר ללכלוך ולאבק ולכן לניקוי שטיחים באופן קבוע, סיסטמתי ומושלם יש חשיבות רבה ביותר ואפילו קריטית לאיכות החיים ולבריאות בני הבית.

שטיח מלוכלך גורם גם לחזות ויזואלית לא נעימה לשאר המרחב. מטרתו הראשונית של שטיח היא לעדן את החדר, את המרחב ואת החלל, להפוך אותו ליוקרתי, צבעוני, חי ואלגנטי יותר וכמובן גם לבודד חום וקור על פי עונות השנה. שטיח מלוכלך, דהוי ומרופט ייכשל בעמידה במטרות אלו ולא רק שיגרום לכל החדר להיראות מוזנח ולא ראוי, אלא גם יגרום לתחושה של טחב, רטיבות ולריח מציק ולא נעים. שטיח מאוורר, נקי ומחודש יהפוך כל מרחב למרחב שנעים לשהות בו, להיות בו ולהגיע אליו ולכן גם יצליח להגשים את יעדיו ואת מטרותיו המקוריות.

באופן כללי, ניתן לנקות שטיחים באופן עצמאי ובאמצעים ביתיים, הנגישים לכל אחד ולכל אחת, אך, וזהו אבל גדול, על מנת להגיע לרמת ניקיון ותחזוקה שתאפשר מראה משופר, מחודש ואיכותי של שטיח, אפילו ישן, חייבים להסתייע באנשי מקצוע בעלי מיומנות, ניסיון, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים והרבה מאוד אהבה למקצוע ואהבה לשטיחים ועל ידי כך להיות סמוכים ובטוחים כי השטיח יזכה לחיים חדשים, לאיכות משופרת וניקיון עמוק ומושלם עד הבסיס. כשהניקיון במקום הראשון, הבריאות בידיים שלכם ואפשר להסתפק בהזמנת ניקוי שטיחים מקצועי בכל חצי שנה, או בכל שנה, באם תקפידו לנקות ניקוי בסיסי מדי שבוע, לאוורר את החדר ולהניח את השטיח באוויר הצח מעת לעת.

חשוב לזכור כי פגיעה בריאותית הינה פגיעה שאינה נגרמת בן לילה והיא פרי תהליך מתמשך של הזנחה ושל חוסר תשומת לב. הנוי והאלגנטיות של רהיטים ושל שטיחים, בין אם רצפתיים ובין אם שטיחים מקיר לקיר, אינם צריכים לבוא על חשבון בריאותכם, בריאות ילדיכם ובריאות משפחתכם. ודאו כי אתם יודעים כיצד לתחזק ולנקות את השטיח שלכם, באילו חומרים כדאי ולא כדאי להשתמש ולהיעזר ומהו מספר הטלפון שלנו להזמנת ניקיון עמוק ושימור איכות פעם בשישה חודשים.

קרדיטים על התמונות: trekkyandy, Mr Lewis, RebeccaMack, chotda.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם