ניקוי שטיחים – כל הסיבות להשאיר את העבודה למקצוענים בלבד

שטיחים מודרניים ושטיחים עתיקים בסגנונות שונים הם מלאכת אומנות וברור לחלוטין שנשאף לשמור עליהם במצב טוב ככל האפשר. אומנם במהלך השנים, כל סוגי השטיחים עשויים לסבול מבלאי טבעי, אך בשורה התחתונה שטיחים איכותיים יכולים להחזיק מעמד במצב מצוין לאורך שנים רבות, בתנאי שאנו מטפלים ומשמרים אותם כראוי. היות והשטיחים האיכותיים- הקלאסיים והמודרניים, עשויים באמצעות טכניקות עבודה ייחודיות, אנו נדרשים לבצע את עבודת הניקוי והאחזקה בזהירות רבה ובעדינות.

חשוב להבין ששטיח קלאסי פרסי או בכל סגנון אחר, הוא על פי רוב מלאכת אומנות הכרוכה בעבודת יד, בטכניקות עבודה, מסורתיות וייחודיות, על כן חשוב לבצע את פעולות הניקוי והאחזקה בצורה נכונה ומתאימה. אם אין לנו ידע מקצועי בניקוי שטיחים ואנו מתכננים לבצע את העבודה בעצמנו, עלינו לקחת בחשבון את האפשרות שנפגע בשטיח ועלול להיגרם נזק בלתי הפיך. יש צורך בידע מקצועי וטכניקות ניקוי מורכבות, ניקוי שטיחים מקצועי על ידי אנשי מקצוע היא הבחירה הטובה ביותר עבורנו בייחוד אם אנו רוצים למנוע כל אפשרות של פגיעה בשטיח.

מה כולל ניקוי שטיחים מקצועי?

מרגע שמתקבל שטיח לניקוי בחברה מקצועית, לא משנה מה סוגו וטיבו, השטיח עובר הליך של מיון ובקרה טרם תחילת הניקוי והטיפול בו.
תחילה יאובחן סוג השטיח (עבודת יד / מכונה), החומר ממנו עשוי (משי, כותנה, צמר וכד’), גילו ומצבו הנתון. פרמטרים אלו יאפשרו לקבל החלטה על הליך הניקוי וסוג הטיפול הנדרש.

במקרה של שטיח תקין, ללא בלאי או קרעים, יעבור השטיח ניקוי מקצועי לפי התהליך המפורט להלן:

  1. הוצאת חול ואבק באמצעות מכשור מתאים.
  2. אבחון כתמים והסרתם (לפני ניקוי וחלקם תוך כדי הניקוי המקצועי והיסודי).
  3. הליך ניקוי מבוקר של שטיפה מלאה, בה השטיח מנוקה באופן מקצועי ויסודי תוך שמירה על יציבות צבעי השטיח.
  4. תהליך סחיטה מבוקר.
  5. הברשת שיער השטיח.
  6. ייבוש מבוקר.
  7. בקרת איכות- לוודא שהלכלוך יצא במלואו.

במקרים בהם מגיע שטיח ישן או עתיק, במצב נתון לא תקין כגון קרעים או בלאי, יש צורך תחילה בטיפול מיוחד של חיזוקים טרם הכנסת השטיח לתהליך הניקוי.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם