איך להוריד כתמים מהשטיח?

עד כמה שזה נשמע מגוחך ואבסורדי, דווקא כתם מאיפור כמו שפתון או מסקרה יכול ליצור יותר נזק לשטיח ולאריגים מאשר מזונות, משקאות ונוזלי גוף. חלק ניכר מהשפתונים מורכב משמנים למיניהם ומחומרים כימיקלים הנדבקים למשטחים כמו שטיחים והופכים להיות קשים מאוד להוצאה ולניקוי. מה שניתן לעשות על מנת להחזיר את המראה הנקי, המטופח והרענן של השטיח האהוב שלכם הוא לגרד את מקום הכתם עם כפית פשוטה ולאחר מכן, על החלקים שנותרו מוכתמים למרוח וזלין שמשמש, בדיוק כמו מים לשמן, גורם המפריד את החומרים מהבד ומהאריג וליהנות ממראה של שטיח מחודש, רענן ונקי מכתמים ופסים שומניים לא נעימים למראה וגם לא נעימים מבחינת הריח והאווירה שהם משרים על סביבתם הקרובה.

כתמי איפור, עד כמה שקשה להעלות על הדעת את הסיטואציה שבה שפתון, צלוחית צלליות עיניים או מסקרה מוצאים, אחר כבוד, את דרכם אל בינות לאריגי השטיח בסלון, הם רק דוגמא מייצגת לשלל אפשרויות, סיטואציות ומקרים העלולים להתרחש, בן רגע וללא התראה מוקדמת, בבית או במשרד, בשוגג או בכוונה תחילה, ולהרוס שטיחים, גם יוקרתיים ביותר, אם לא יודעים כיצד לטפל בהם באופן הנכון וכיצד להשתמש בתבונה בתכשירים, חומרי ניקוי ואלמנטים ברי השגה אחרים המתאימים, כל אחד מהם, לסוג כתם או לכלוך אחר. יתרה מכך, כאשר מנסים לנקות כתם או לכלוך על גבי שטיח עם חומר ניקוי שלא מתאים לו יכולים אפילו לגרום ליותר נזק, גם פונקציונאלי וגם ויזואלי, מאשר היה לו קודם ומומלץ בחום, עקב נקודה זו, להיוועץ ולהיעזר באנשי מקצוע המתמחים בנושאי שטיחים ודרכי הטיפול והשחזור שלהם, אשר יכולים, בקלות וביעילות, להמליץ על דרכים אלגנטיות ואפקטיביות להסרת כתמים, לסייע בטיפול בהסרתם ולגרום לשטיחים להיראות כאילו יצאו זה עתה מפס הייצור או מידיו האמונות של אורג השטיחים.

בכלל, הסתייעות באנשי מקצוע המוכשרים ומיומנים יותר מכל אדם אחר לביצוע עבודות הדורשות מומחיות מיוחדת, היא נכונה ואפקטיבית יותר מאשר ניסיון לבצע מהלכים באופן עצמאי, במרבית המקרים ובמיוחד כאשר מדובר על ניסיונות לנקות, לשחזר או להציל ריפודים, בדים ושטיחים יקרים וחשובים לנו. הסיכוי להזיק לבד או לאריג, למרות הכוונות הטובות והרצון הכנה לחסוך ולהצליח לבד, הוא רב יותר והנזק תמיד יהיה משמעותי יותר מאשר הנזק הראשוני, שבגינו הזדקקנו לטיפול ולעזרה.

אנחנו, בחברת ארגמן שטיחים, רוצים, יכולים וערוכים לסייע לכל אחד ולכל שטיח ואריג בכל בעיה שמתעוררת ובכל זמן שנדרש כי אצלנו השטיחים הם דרך חיים, הם מרבד הקסמים והם מה שמניע אותנו לאורך שנים ארוכות. בכדי לטפל בשטיחים באהבה צריך לאהוב את השטיחים וזוהי לא סיסמת שיווק ולא אקט מכירתי.

המומחים שלנו עומדים לרשותכם בכל בעיה, עניין וסיוע וישמחו להגיע עד אליכם הביתה בשביל לראות כיצד אפשר לשחזר, לנקות ולהחזיר את השטיח למראה האמנותי, המעוצב, היפהפה והמקורי שלו. לרשותנו האמצעים המתקדמים והמודרניים ביותר לטיפול בכל סוגי הבדים, האריגים והשטיחים ואנו מבטיחים, באחריות, לשמור באופן מלא על ייחודיות הפריט, על מקוריותו ועל האלמנטים השונים שעוצבו באמנות ובעבודת יד אוהבת ונאמנה תוך ניקוי מושלם ומלא של כל הכתמים, הלכלוך והזוהמה שמצטברים בינות לאריגים ולתפירת השתי וערב.

קרדיטים על התמונות: StephenMitchell, amortize

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם