איך יודעים שהגיע העת להזמין ניקוי מקצועי לשטיח?

האם יש לכם בבית שטיחים מקיר לקיר או שטיחים רגילים המשמשים לעיצוב הבית ולאווירה נעימה וחמימה? מתי ניקיתם בפעם האחרונה את השטחים באופן מקצועי? ובכן, לרוב, אנו נוהגים לשאוב את השטיחים באמצעות שואב אבק ביתי כדי לנקות אותם מלכלוך ואבק המצטברים עליהם. במידה ויש חיות מחמד בבית, הרי אלה משירים שערות ויש לדאוג לניקיון של השטיח. למרות הניקיון השוטף בבית, אחת לתקופה מומלץ להזמין חברת ניקוי המתמחה בשטיחים. יש מקרים בהם כדאי לשלוח את השטיחים לניקוי במפעל החברה, כל עוד אלה אינם שטיחים מקיר לקיר.

מתי להזמין ניקוי מקצועי לשטיח?

לרוב, אנו שואבים אבק ולכלוך אחת לשבוע מכל השטיחים בבית. במידה ויש בבית ילדים וחיות מחמד, עלינו לדאוג לניקיון בתכיפות גבוהה יותר. עם זאת, כאשר אנו רואים סימנים של קרדית אבק עולה מהשטיח, סובלים מגירוי בכלי הנשימה או מבחינים בשינוי צבע השטיח, בכתמים או מריחים ממנו ריח לא נעים, כדאי לפנות למומחים לנושא ולהזמין חברה מקצועית לניקוי שטיחים.

את השטיחים ניתן לנקות בבית הלקוח או במפעל של חברת הניקוי. במידה ויש לכם שטיחים מקיר לקיר הרי לא ניתן להסיר אותם ולשלוח למפעל, לכן חייבים להזמין את החברה לניקוי לבית. אגב, כדי להוזיל את עלויות הניקוי של השטיחים בבית, כדאי באותה הזדמנות לנקות פריטים נוספים כמו בדי הריפוד של ספות וכורסאות.

ניקוי רטוב או יבש של השטיח

יש שטיחים מסוגים שונים, ביניהם – שטיח פרסי, שאג, מקיר לקיר, סיני, משי, כרמל, אפגני, קווקזי, צמר, עור, חבל ועוד. לכל שטיח יש שיטת ניקוי שונה כתוצאה מטכניקת אריגה וחומרי גלם שונים. ישנם שטיחים יקרים בעבודת יד מחומרי גלם איכותיים במיוחד, לכן יש להתאים את שיטת הניקיון וחומרי הניקיון בהתאמה לסוג השטיח, וזאת על מנת שלא לפגוע בסיבים או לגרום לו נזק.

למעשה, יש כמה שיטות לניקיון שטיחים, ביניהן ניקוי רטוב או יבש. לרוב, מתחילים את ניקוי השטיח באמצעות ניעור מחול ואבק. את פעולת הניעור נהוג לבצע באמצעות מכונה ייעודית לניקוי שטיחים, לכן שיטה זו אינה מתאימה לשטיחים מקיר לקיר. לאחר הניעור היסודי, באמצעותו ניתן להסיר לכלוכים קשים ושאריות אבק, משרים את השטיח באמבט גדול עם מים וסבון מיוחד, בהתאם לסוג השטיח ומאפייניו. יש לזכור כי שטיחים מסוימים אין לנקות באמצעות השריה במים. השריית השטיח נועדה לרכך את הלכלוך שהצטבר בשטיח וזו למעשה פעולה מקדימה לקראת שלבי הניקיון הבאים.

לאחר השריית השטיח במים וסבון, פורשים אותו על גבי משטח כדי לשטוף אותו בלחץ מים גבוה. יש לציין כי לחברה מקצועית לניקיון שטיחים יש מכונה המבצעת את כל שלבי הניקיון, תוך התאמה של החומרים לפי סוג השטיח ורמת הלכלוך שיש לנקות, כדי לא לגרום נזק לסיבי השטיחים ולצבע. לאחר השטיפה, מברישים ביסודיות את סיבי השטיח, בהתאמה לסוג השטיח ומצב הסיבים. בשלב האחרון מבצעים סחיטה במכונה מיוחדת.

בשיטת ניקוי יבש, המזכירה ניקוי יבש של בגדים, לא שוטפים או משרים את השטיח במים עם סבון אלא מנקים את השטיח באמצעות כימיקלים מיוחדים, בהתאמה לסיבים וסוג השטיח, על מנת להסיר את הלכלוך הקשה שהצטבר לאורך זמן.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם