ריפודי רכב – ניקוי ריפודים ותחזוקה נכונה

כיום, כאשר רבים נמצאים שעות ארוכות בנסיעות והרכב הפך להיות ממש כבית השני שלנו, ישנה חשיבות יתרה לשמור על ניקיון הרכב, ממש כמו על הניקיון של סביבת הבית. שמירה על ניקיון הריפודים שברכב מסייעת ליצור אווירה נעימה, ולשמר את הניקיון והאסתטיקה של הרכב, בו אנו נמצאים שעות רבות במהלך השבוע.

איך רצוי לשמור על הריפודים שברכב ומתי כדאי להזמין ניקיון מקצועי, על כך ועוד במאמר הבא.

כללים לתחזוקה נכונה של ריפוד הרכב

ישנם מספר כללים חשובים בנושא, שהקפדה עליהם תסייע לשמר את הנראות של הריפודים ואת טיבם לאורך זמן, תסייע למנוע שחיקה ונזקים קבועים אשר עלולים להוביל לצורך בהחלפת הריפוד. וכן תסייע לשמור על הניקיון וכך ליצור אווירה נעימה ואסתטית ברכב.

  • מניעת כתמים – בכדי למנוע ‘תאונות’ עדיף לא לאכול או לשתות מכלים פתוחים ברכב. הקפדה על כך תמנע כתמים רבים שעלולים להיווצר כתוצאה מנוזלים שנשפכו או מדברי מאכל שונים שנפלו.
  • שאיבה של הריפודים – רצוי לשאוב את הריפודים באופן יסודי עם שואב אבק פעם בשבוע – שבועיים, בהתאם לתדירות הנסיעות ולאופי השימוש ברכב. תוכלו להשתמש בשואב אבק ידני או בשואב אבק רגיל.
  • ספיגה מהירה של נוזלים שנשפכו – במידה ונשפך נוזל על הריפוד או שנוצר כתם, יש לספוג אותו מיד עם נייר סופג ולאחר מכן עם מטלית רטובה. מומלץ שלא להשתמש בחומרי ניקוי שאינם מיועדים לריפודי רכב, על מנת שלא לפגוע בריפוד.
  • התאמת הטיפול לסוג הריפוד – במידה ויש לכם ריפוד מעור, יש לתחזק את הריפוד עם חומר שומר עור המיועד לריפודי רכב ולפי הוראות היצרן.

מתי מומלץ לעשות ניקוי ריפודים מקצועי לרכב?

מומלץ לבצע ניקוי מקצועי לריפודים של הרכב הן באופן שוטף כפעם- פעמיים בשנה והן בנקודות ציון משמעותיות- למשל לפני מכירה של רכב, או לאחר רכישה של רכב מיד שנייה, שהריפודים שלו לא בהכרח נוקו כראוי. במידה ואתם רוצים לשמור על הריפוד, לוודא שלא נגרם לו נזק, ושהוא יישאר נקי ואסתטי יש לתחזק את ריפודי הרכב ולפנות לניקוי מקצועי לפחות אחת לשנה. אך במידה וסביבת הרכב הפנימית דורשת ניקיון תכוף יותר ובמידה ומבקרים בו לרוב גם ילדים קטנים, או בעלי חיים, מומלץ לפנות לניקוי מקצועי כפעמיים בשנה על מנת לשמור על הריפוד נקי, שלם ואסתטי.

אילו סוגי ריפודים ניתן לנקות? והאם באמת אפשר לחדש את הריפוד? 

ניקוי ריפודים מקצועי לרכב נעשה על ידי חברות המתמחות בניקוי שטיחים וריפודים. החברה משתמשת בחומרי ניקוי המתאימים לריפוד הרכב הספציפי ובמכשור ייעודי לכך. וכך, באמצעות ניקוי ריפודים מקצועי ויסודי ניתן להיפתר מכתמים קשים מאוד ומלכלוך שאף חומר ניקוי ביתי לא יכול לו, ואף מכתמים שהוזנחו או לא נוקו כראוי וכעת בלתי ניתנים להסרה באמצעים רגילים. 

חברת ניקיון מקצועית יכולה לנקות את כל סוגי הריפודים, החל מריפוד בד פשוט ועד לריפוד עור יוקרתי. בנוסף, חברת הניקוי תדאג לא רק לריפודי המושבים אלא גם לשטיחונים ולריפוד התחתון ברכב, לריפוד המכסה את התקרה אם ישנו, ולחלקי ריפוד בדלתות ובתא המטען. אחרי טיפול יסודי של חברת ניקיון מקצועית הרכב שלכם יראה כמו חדש.

לפרטים נוספים ולקבלת הצעת מחיר לניקוי מקצועי של ריפודי הרכב צרו קשר או השאירו פרטים ונשיב לכם בהקדם.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם