ניקוי אריגים – להשתלט על ניקיון הבית

מבלי לשים לב, הבית שלנו התמלא עם השנים בהמון פריטים העשויים סוגים שונים של אריגים, בדים וריפודים. אם נפתח לרגע את הארון, נמצא שם מדפים על מדפים המלאים בבגדי חורף וקיץ, מצעים ובהם סדינים, ציפיות וציפות, איתם ממתינות לשימוש השמיכות המתאימות לכל עונה, וגם ערימה של מפות בגדלים ובצבעים שונים ומגבות רחצה.

במקביל, הולכים ומתרבים הרהיטים המרופדים – מהספות בסלון והכורסאות התואמות, דרך ספסלים בפינות חמד שונות ועד כיסאות אוכל המרופדים בד. כיום, על כל מיטה מונח אחר כבוד המזרן הנבחר ועל החלונות פרושים שלל וילונות מגוונים המעניקים הצללה נעימה כמו גם כתמי צבע ססגוניים כתרומה לאווירה המועדפת.

הבחירה באריגים אינה מקרית, מדובר באחד החומרים העתיקים בעולם שמאז ומתמיד יוצר מחומרים זמינים כמו כותנה, ובהמשך החלו לייצר בדים העשויים מחומרים מלאכותיים כמו מיקרופייבר או סיבי פלסטיק אחרים. כך או כך, מדובר באריגה או בסריגה של הסיבים השונים לכדי משטחי בד מגוונים במראם.

שלל שיטות – ממכונת הכביסה ועד הניקוי היבש

באופן מפתיע, דווקא החומר הזמין ביותר הזה שהפך עם השנים ללהיט בשימוש הביתי ובכלל, עלול להוות מכשול אם לא חושבים היטב על ניקיונו השוטף. בדים מטבעם שואבים ללכלוך מכל סוג ואופי. החל באבק הרב הנדבק לאריג ועד לכתמי אוכל ומשקאות המעידים על מי שביקר במקום המלוכלך – הקרמבו ששכח הילד או יין אדום שנשפך בטעות על ידי אורח שמח במיוחד.

האפשרות לנקות מוצרים העשויים בד מתחילה כבר במכונת הכביסה שלנו, שגם בה יש כמה תוכניות כביסה בהתאם לאופיים של הבגדים, המפות, המגבות או שאר הפריטים, ונמשכת בשאיבת אבק בעזרת שואב ביתי ככלי שמטרתו ניקוי שטיחים, רהיטים מרופדים ווילונות. אלא שלא תמיד הדבר מספק את כל הצרכים במקרים של לכלוך עיקש או של פריט ישן שיש לרענן את מראהו. ולכן במקרה כמתואר, אין טוב מלהזמין את שירותיה של חברת ניקיון רלוונטית, המתמחה בתחום מזה שנים. נציג מקצועי מטעמה יגיע אל ביתכם, ילמד את כל הצרכים והציפיות שלכם מהניקוי, יתאים את שיטת הניקוי וחומרי הניקוי הרלוונטיים לסוג האריג/ הריהוט, דבר זה ימנע נזק שעלול להיגרם בשל ניקוי רשלני או לא מקצועי הנעשה על ידינו. כלל הפרמטרים המתוארים הם אלו אשר יבטיחו שהאריג, הספה או הבד המיוחד יחזרו לתפארתם וייראו כאילו הגיעו זה עתה מהחנות.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם