טיפים לניקוי ספות וריפודים

חשיבות ניקיונם של ספות וריפודים נובעת לא רק מהרצון לשמור על בית נקי ואסתטי, אלא גם מטעם היגייני מובהק. חיידקים אלרגניים בשם קרדיות אבק הבית המתרבים על הספות, הבדים והריפודים השונים בבית פוגעים באיכות האוויר ועלולים לגרום לשיעול, עיטוש, גירוי בעיניים, הפרשות מרובות, פריחות בעור ועוד.

כאשר ניגשים למנות טיפים לניקוי ספות וריפודים בבית או במשרד, הטיפ הראשון העולה על הדעת בהקשר זה הוא הפשוט והמתבקש – לשאוב את האבק מהריפודים ומהספות, לרבות מהמקומות הסמויים מן העין כגון החלק התחתון של ידיות העץ, בגב המושב והמסעד, אך לא רק.

להלן, ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים וקלים לביצוע, אשר יקלו עליכם את תחזוקת הריפודים היומיומית:

  1. מומלץ לשאוב את הריפודים באמצעות שואב אבק ביתי אחת לשבוע.
  2.  הסרת כתמים תיעשה באמצעות שימוש במגבון לח במקרה הגרוע, ולא על ידי החדרת חומרי ניקוי אשר לא ניתנים לשטיפה מלאה מהבד, ובכך עלול להיווצר קיבעון של הכתם, ובמקרים מסוימים אף שינוי בגוון הבד. ככל שמקדימים לנקות כך גובר הסיכוי שלא ייוותר מהכתם סימן.
  3. הימנעו לחלוטין משפשוף הבד. שפשוף עלול ליצור פגמים מבלי להסיר את הכתם ואף עלול להגדיל אותו ולגרום להתפשטותו.
  4. עם כל הכבוד, הטילו ספק ב”עצות סבתא”. סביר להניח כי מה שהועיל לניקוי בעבר אינו בהכרח מתאים לסוג הבדים והריפודים של ימינו ואולי אף עלול להזיק לרהיטים של ימינו.
  5. כדי לנקות באופן יסודי ועמוק, מומלץ להזמין שירות ניקוי מקצועי. החברה תתאים את חומרי הניקוי ושיטת הניקוי המתאימה לסוג הבד הספציפי אשר ברשותכם, זאת לאחר אבחון מקדים.
  6. בחלקן התחתון של חלק מהספות ישנן הרגליות, מכיון שחלקים אלו אינם חשופים ואנו לא מצליחים לנקות יסודי במקומות אלה, מומלץ לבצע ריסוס ביתי קל על פנים הרגליות למניעת צבירה של עכבישים וקוריהם.
שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם