ניקוי מזרנים – הקץ לקרדית אבק הבית

מעט אנשים אוהבים לנקות, לסדר ולצחצח כל פינה וכל נקודה בביתם, רובנו רואים באקט הניקוי כסוג של מטרד או עונש הכרחי. חלק קטן אפילו מצמצם את טווח הניקיונות שלו רק למה שנראה וגלוי לעין ומאמין, באמונה שלמה, בפתגם הידוע “רחוק מהעין רחוק מהלב”.

למרות חוסר החשק וחוסר המוטיבציה לנקות את החדרים, הרצפה והבית בכלל, כולם כאחד מכירים בחשיבות הפעולה ומבינים את משמעויותיה הבריאותיות וההיגייניות. חוסר ניקיון, אי סדר ואי שמירה על היגיינה בסיסית, עלולים להביא לידי הופעת קרדית אבק הבית, שהיא אחד מהגורמים המרכזיים לשלל תופעות אלרגיות ולמחלות ריאה ונשימה.

על מנת לשים קץ לתופעה חשוב להקפיד על שאיבת מרצפות, על ניקוי ספות וריפודים וכמובן על ניקוי מזרנים – עליהם אנו ישנים והימצאות קרדית האבק עליהם יכולה להשפיע במישרין, על הופעת אותן אלרגיות ועל חדירת המזיקים הללו היישר אל דרכי הנשימה שלנו ואל תוך גופנו, דבר שעלול להזיק לנו מבחינה בריאותית

אחזקת מזרנים ושימורם אינם כרוכים במאמץ רב. אחרי שמתרגלים לרעיון שיש צורך לבצע את פעולת שאיבת המזרן באופן קבוע, סיסטמתי ותכוף, אפשר אפילו לראות בו סוג של מעשה שיגרתי, אשר ניתן לשלבו כחלק מהניקוי הכללי היומיומי של הבית.

למרות שלא די בתהליך של ניקוי מזרנים כדי למגר לחלוטין ולשים קץ לנגיף המטריד הרי שפעולה זו, שתבוא ביחד עם פעולות ניקוי ספות וריפודים וניקיון שטיחים יכולה להפוך את התופעה לנסבלת ולבעלת משמעות בריאותית פחותה יותר עבורנו. חשוב עם זאת, להקפיד ולנקות אבק ושאריות גללי קרדיות (על אף שאינן נראים לעין) גם מהרצפות, בעיקר אם ישנם ילדים קטנים שעודם זוחלים או חיות מחמד הקרובות לרצפה ולשטיחים מכיוון שאלו נושמים כל הזמן את האבק וסופגים את השפעותיו המזיקות באופן קבוע.

פעולות המתבצעות על ידי חברות מקצועיות אשר מבצעות טיפול ממוקד בקרדית האבק מומלצות לביצוע בתדירות של כ- 3-4 פעמים בשנה. בנוסף, כדאי לשאול ולהתעניין איזה תהליך של מיגור התופעה מבצעת החברה המקצועית ולהבין מהי רמת היעילות של הטיפול.

שתף את הפוסט
Share
Tweet

לקבלת ייעוץ מקצועי
 והצעת מחיר

מאמרים נוספים

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם