טיפול בקרדית האבק

קרדית האבק משתלטת על הבית

עיצוב הבית וטיפוחו הם חלק חשוב מאיכות חיינו מאז ומעולם. מי מאיתנו לא מכיר את התענוג הגדול הקיים ברכישת תמונה נוספת לקיר, כורסא חדשה לפינת הטלוויזיה או שטיח צבעוני לחדר הילדים. אחדים מעדיפים חללים מינימליסטיים ואחרים יגדשו אותם באביזרים שונים ומגוונים. אך כמעט כולם מצטיידים בביתם במערכות ישיבה ושטיחים.

הבעיה היחידה היא שרובנו לא מודעים לכך שחלק מהאביזרים הללו מהווים מרבצי קינון ומחיה של חיידק הגורם לרבים מאיתנו, מבלי שנהיה מודעים לכך, לאלרגיה המלווה בגודש באף, השתעלויות, התעטשויות ועיניים דומעות -זוהי קרדית אבק הבית.


20% מאוכלוסיית ישראל סובלים מאלרגיה לקרדית האבק המהווה כמקור האלרגיה השכיח והמעיק ביותר.
מדובר בחיידק מקרוסקופי הניזון מקשקשי עור אשר מתייבשים מדי יום בגופו של כל אחד מאיתנו ונושרים. עור זה נושר הן בצורה טבעית והן כתוצאה מחיכוכו עם פריטים מזדמנים, ולכן נמצא בכל מקום- באוויר, בפריטי הטקסטיל, בין מצעי המיטה ובבגדינו. קרדית האבק “מטיילת” עלינו באופן חופשי, אך אינה גורמת לתחושות כלשהן, היא אינה עוקצת או מוצצת דם, ותופעות הלוואי הנגרמות בעטיה, נוצרות עקב הפרשותיה המתערבבות באוויר ודרכו מגיעות אל תוך מערכת הנשימה בגופנו ובגוף חיות המחמד שלנו.

השלבים להשמדת קרדית האבק

מניעת קרדית האבק

אלרגיה ורגישות

המפתחים רגישות לגלליה של קרדית האבק יסבלו מתופעות קשות של קוצר נשימה, התעטשויות, עפעפיים נפוחים, דמעות, ליחה ונזלת. לצערנו, קרדית האבק מתחבאת בכל בית/משרד בעיקר בשטיחים, מזרנים, כיסאות מרופדים, ספות וספריות ולכן לא ניתן להתחמק מהשפעותיה. לחלקכם, זו אולי נשמעת כמו עוד חוויה של אי נוחות ותו לא, אך לעיתים האלרגיה מסוכנת, בעיקר בקרב תינוקות וילדים, שפעמים רבות אין ביכולתם לבטא את המצוקה אותה הם מרגישים (בעיקר קשיי נשימה ואסטמה הנגרמים בשל העובדה שמערכות הנשימה והחיסון בגופם טרם התפתחו לחלוטין ועל כן רגישות מאוד).

קרדית האבק חיה דווקא בבתינו מכיוון ששם יש לה תנאים אידיאליים להתרבות: לחות גבוהה ואזורי טמפרטורות גבוהות, אור מועט או חושך. אלה מתקיימים לצערנו, בעיקר במקומות בהם אנו ישנים או יושבים ממושכות. יתרה מזאת, חשוב לדעת כי בנקודות אלו גם מצטברות כמויות גדולות של אבק, שכאמור נושא איתו את הגורם האלרגני.

הדברת קרדית האבק מתוך שטיחים, ריפודים ומזרנים

הפתרון הטוב הוא ליצור סביבה שאינה טובה לקרדית האבק. לשם כך עלינו להוריד את רמת הלחות הנמצאת באוויר בעזרת מזגנים, וכן לדאוג לנקות שוב ושוב מקום משכננו, בעיקר את אזורי השינה והעבודה. על הניקיון להיות יסודי (כן, כן- גם במשרד) בכדי שנצליח להקל על המצב – ניקוי האבק, שאיבת השטיחים הספות והמזרנים, שטיפת הרצפה, כיבוס הוילונות והבגדים באופן תדיר והחלפת המצעים הנמצאים בשימוש כל יומיים-שלושה.
מדי כמה חודשים מומלץ להשתמש בשירותיהם של אנשי מקצוע אשר יגיעו אל ביתכם/משרדכם וידאגו לחיטוי עמוק ויסודי של הריפודים, הווילונות והשטיחים וכך ימגרו את תופעת הקרדית מהשורש, בניגוד לניקוי במכונת כביסה רגילה שעוזרת רק להחלישה. בעלי המקצוע יבחרו את המכונות והחומרים המתאימים לכל בד וטקסטורה וכך יגיעו לתוצאת מיגור קרדית אבק הבית האופטימאלית מבלי להזיק לרכוש.

קרני UV להשמדת קרדית האבק

השמש פולטת קרני UV רבים, אך בשל האוזון בפועל 99% מהקרניים החודרות ומגיעות אלינו הם קרני UV-A.
קרני ה UV-C חזקים במיוחד ומשמידים חיידקים וביניהם גם את קרדית האבק.
בעזרת ריכוז של קרניים אלו באמצעות מיכשור מיוחד ניתן לחסל את קרדיות האבק.
חיסול קרדיות האבק באמצעות קרני ה UV-C הינו הצעד הראשון מבין שלושת הצעדים לטיפול ומניעת קרדית האבק.

צרו קשר ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

לקוחות ממליצים

ניר
Read More
פניתי לבית העסק לצורך ניקוי שטיח, השירות שקיבלתי היה מקצועי והיחס אדיב, העובד עמד בלוח הזמנים והמחיר ששילמתי היה סביר, בחרתי לפנות לשם מכיוון שהוא היה הראשון שעלה באינטרנט.
רעות סבח
רעות סבח
Read More
הנני חובבת גדולה של שטיחים , ברשותי שטיחים עבודות יד בעיקר שטיחים פרסיים אחדים מהשטיחים היו עם כתמים עקשניים במיוחד ועם ריחות לא נעימים, השטיחים שלי טופלו בחברת ארגמן אחרי שבוצע בהם ניקוי ותיקונים והם נראו יוצא מן הכלל וחשוב לציין שהשירות שקבלתי היה מצויין כבר משיחת הטלפון הראשונה וההתרשמות מנציג השירות שהגיע אליי ללא תשלום
אלי גונן
אלי גונן
Read More
לסיכום- ביצעו עבודה מצויינת! שרות מהיר ומעולה! צוותי העבודה מקצועיים ביותר! תודה מיוחדת לאליעזר! ממולץ ביותר!!!!!!!!!
זהר
זהר
Read More
מעולה! הגיע נציג לבית לתת הצעת מחיר, כאשר סיכמנו את התנאים הגיע נציג לקחת את הכריות של הספה לניקוי אצלהם וביון שנקבע ובשעה שנקבע הגיעו צמד עובדים לנקות את השטיח והספה אצלי בבית, יצא מעולה וממש ממש נקי
איריס
Read More
פניתי לצורך תיקון וניקוי שטיח עתיק, השירות היה מעולה, אדיב ומקצועי. הוא בא לקראתי. והיה גמיש בתנאים, השירות סופק בזמן, המחיר היה סביר בהתאם לצפיות, לא בחנתי הצעות, משום שלקחתי ממנו כבר בעבר שירות.
משה
Read More
פניתי ל"ארגמן שטיחים" על מנת לנקות את השטיח, קיבלתי שירות מיקצועי עם יחס אדיב, הם עמדו בזמנים ושילמתי מחיר בהתאם, ביררתי מחירי ופניתי אליו מכיוון שהוא קרוב לבית שלי.
יוסי
יוסי
Read More
זה שנים שאני עובד עם שטיחי ארגמן בנתניה , הם מאד מקצועיים בתחום ניקוי השטיחים ,במיוחד ניקוי ותיקון שטיחים בעבודות יד,פרסיים ובכלל
Previous
Next